Jakie warto wybrać firanki przeznaczone na okna balkonowe?

W obecnych czasach firanki balkonowe stanowią nie tylko wyjątkową ozdobę, ale także spełniają wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim chronią one przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i zapewniają one prywatność. Ponadto firany balkonowe nie zaciemniają tak mocno pomieszczenia w porównaniu do rolet. Jednak wybór firan przeznaczonych na okno balkonowe powinien być przemyślany.

Firany balkonowe – szeroki asortyment

Współcześnie współczesny rynek oferuje mnóstwo dekoracji okiennych, które zadowolą gusta i wymagania każdego klienta. Oczywiście ogromny wybór firanek balkonowych sprawia, że klientowi trudno wybrać odpowiedni model. Poza tym firany różnią się od siebie rozmiarem, kolorem, materiałem wykonania oraz sposobem montażem. Obecnie firany balkonowe produkowane są z takich materiałów, jak woal, tiul i żakard. Firany z woalu zależnie od ich sposobu wyeksponowania doskonale będą pasować do pomieszczeń, które zostały urządzone w stylu nowoczesnym i klasycznym. Z kolei firany tiulowe to bardzo delikatny rodzaj zasłon, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Natomiast firanki żakardowe cieszą się pośród konsumentów największą popularnością ze względu na ich wytrzymałość oraz trwałość. Biorąc pod uwagę sposób montażu firan na okno balkonowe można wyróżnić:

  • firany balkonowe montowane na plastikowych bądź stalowych krążkach,
  • firany balkonowe standardowe mocowane na taśmie firany,
  • firany balkonowe rzymskie.

Warto zaznaczyć, że klient znajdzie w sklepach również firany o niestandardowej strukturze, np. firany makaronowe na okna balkonowe, zwane sznurkowanymi. Dzięki charakterystycznej i niepowtarzalnej budowie wyróżniają się dobrą przepuszczalnością światła. Na rynku konsument znajdzie też firany balkonowe wachlarzowe, inaczej panelowe. Ten rodzaj firan można założyć w salonie, kuchni, a nawet w pokoju młodzieżowym. Co więcej, będą one stanowić oryginalną oraz piękną ozdobę okienną. Naturalnie klienci decydują o tym, jaki wybiorą rodzaj Firanki balkonowe nowość na rynkuj.

Firanki balkonowe – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie

Nowoczesne firanki balkonowe całkowicie inaczej wyglądają, niż tradycyjne firanki, które jeszcze do niedawna zdobiły okna w domach. Obecnie, zależnie od charakteru i aranżacji wnętrza, nabywca może wybrać firany w stylu boho oraz mocno zdobione. Należy podkreślić, że coraz rzadziej domownicy stosują popolurne kiedyś tzw. zazdrostki. Dodatkowo firany balkonowe z luźnego materiału zastępuje się firanami panelowymi. Firanki panelowe dodadzą pokojowi nowoczesności i elegancji.